Buz Epilasyon Genital Bölgeye Yapılır Mı?

Buz Epilasyon Genital Bölgeye Yapılır Mı?

Buz Epilasyon Genital Bölgeye Yapılır Mı?

Vücuttaki tüyler özellikle kadınlar için estetik bir sorun olarak görülür. Bu istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için en iyi tercih epilasyon yaptırmaktır. Günümüzde uygulanan pek çok epilasyon türü vardır. Bunların her birinin kendine göre özellikleri vardır. Ancak genital bölge gibi hassas alanlara epilasyon yapılması gerekiyorsa, bunun için en doğru tercih buz epilasyon yöntemidir. Buz epilasyon yöntemi acısız epilasyon olarak ta tanımlanır. Genital bölgede bu yöntemle epilasyon yapılırsa, acı hissetmeden istenmeyen tüylerden kurtulmuş olursunuz. Bununla da kalmaz tüyler beklediğinizden daha hızlı bir şekilde yok edilebilir. Buz epilasyon genital bölgeye yapılır mı, diye merak edenlere bu epilasyon yöntemi hakkında daha detaylı bilgilerde verelim.

Buz epilasyon nasıl yapılır?

Buz epilasyon özel bir başlığın cilt üzerinde ütüleme tekniğiyle gezdirilerek kıl köklerini başlığın verdiği ısıyla yok eder. Sıkça yapılan atışlarla kıl kökleri tahrip edilir. Bu yöntemin en önemli özelliği başlığın verdiği ısının yanında soğutma özelliğinin de olmasıdır. Böylece genital bölge gibi hassas alanlarda da rahatlıkla uygulanabilir. Bölgede kızarıklığa yol açmadan epilasyon tamamlanmış olur. Bunun yanında koyu renkli ciltlerde, kızıl ciltlerde, açık tenli olan kişilerde de rahatlıkla uygulanan bir epilasyon yöntemidir. Tüylerin kalınlığı ne olursa olsun başarılı bir sonuç alınır. Uygulama bölgesinde yanma, acıma, ağrı gibi olumsuz etkilerde olmaz.

Genital bölgeye epilasyon yapılabilir mi?

Genital bölgedeki kılları kişisel tercihlere göre daha estetik hale getirmek, kasık bölgesine taşmaması, uzunluğunun ve yoğunluğunun ayarlanması gibi etkenlerle farklı uygulamalarla şekillendirilebilir. Bu bölgedeki kılları şekillendirmek ya da tamamen yok etmek için tıraş, ağda ve epilasyon türleri uygulanabilir. Bunlar arasında hem kalıcı olanı, hem de en acısız, konforlu olanın buz epilasyon yöntemidir. Kadının genital bölge üzerindeki hassasiyeti, estetik görünüme de yansır. Buz epilasyon teknolojisi ile genital bölgeye epilasyon rahatlıkla yapılabilir.

Buz epilasyon yöntemiyle sadece kıl kökleri hedef alınır. Kıl köklerine gönderilen ısı sadece bu bölgede etkisini gösterir. Vücuda yayılmadığı içinde etrafa zarar verici bir etkisi olmaz. Ancak hamilelik döneminde buz epilasyon ve diğer epilasyon yöntemlerinin uygulanması diğer bölgeler gibi sakıncalıdır. Kadınlar genital bölge için buz epilasyon yaptırmayı düşünürlerse, yumurtalıklara, rahme ve diğer iç organlara zararı olmayacağını bilmelidir. Bu konuda herhangi bir olumsuz etki bugüne kadar klinik olarak belirlenmemiştir.

Genital bölge epilasyonunda ağrı ve acı duyma, yanık ve kızarıklık gibi etkilerin olmaması içinde buz epilasyon en iyi tercih olacaktır. Diğer epilasyon tekniklerinde bu etkilerin oluşmasına engel olmak mümkün olmaz. Doku yapısı nedeniyle genital bölge vücuttaki en hassas alanlardan biridir. Bu yüzden uzmanlar genital bölgede buz epilasyon teknolojisini önermektedir.

Soprano ICE cihazıyla uygulanan buz epilasyon günümüzde soğutucu etkisiyle en az acı hissi olan, en hızlı şekilde epilasyonun yapılmasını sağlayan yöntemdir. Güvenli bir şekilde genital bölge içinde uygulanabilir. Acı eşiğinin yüksek olduğu bu bölgede istenmeyen tüylerden kurtulmanız için önereceğimiz en iyi yöntem buz epilasyon ile epilasyon yapılmasıdır.

Buz epilasyon genital bölgeye uygulanırsa acı duyulur mu?

Buz epilasyon sadece genital bölgede değil diğer bölgelerde de acıya yol açmayan bir teknolojiyle uygulanmaktadır. Bu nedenle acı duyacağınız endişesiyle kalıcı olarak genital bölgedeki kıllardan kurtulmayı ertelememenizi tavsiye ederiz. Epilasyon sırasında sanki masaj yaptırıyormuş gibi bir his duyacaksınız. Hem epilasyon sırasında hem de sonrasında acı ve ağrı gibi olumsuz hisler yaşamayacaksınız. Buz epilasyon genital bölge için en uygun epilasyon tekniğidir.

Paylaş: