Buz Epilasyon Öncesi Neler Yapılmalı?

Buz Epilasyon Öncesi Neler Yapılmalı?

Buz Epilasyon Öncesi Neler Yapılmalı?

Buz epilasyon istenmeyen kıl köklerinin dondurarak yok edilmesini sağlayan acısız bir epilasyon yöntemidir. Cildin daha pürüzsüz olmasını sağlayan buz epilasyon her cilt tipine uygulanabilen bir yöntem olmasıyla da avantajlıdır. Acı eşiği düşük olanlarda bile güvenle kullanılabilir. Diğer epilasyon yöntemleriyle kıyaslandığında, bunlar önemli özellikler olarak kabul edilir. Epilasyon alanında yeni bir çığır açan bu teknoloji soğutucu mekanizmasıyla hızlı ve acısız, etkin bir epilasyon olanağı sunuyor. Buz epilasyon öncesi neler yapılmalı, nasıl hazırlanmalı, bu konularda kişilerin yapması gerekenlerde diğer epilasyon türlerinde olduğu gibidir.

Buz epilasyon öncesi neler yapılmalı, dikkat edilmesi gerekenler?

Buz epilasyon yaptırma kararı alanların bir ay kadar önceden kıllara kökünden müdahale etmemesi gerekir. Bu nedenle cımbız, sir, ağda, epilatörü, iple alma gibi yöntemler kullanılmamalıdır. Bunun nedeni buz epilasyon sırasında etkinin kıl köküne kadar inmesini sağlamaktır.

Diğer epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi kişilerin solaryuma girmemesi, bronzlaşmaması gibi etkenler bu yöntemde geçerli değildir. Çünkü buz epilasyon koyu tenli kişilerde bile uygulanabilen bir epilasyon yöntemidir.

Bunun dışında kişilerin kullandıkları ilaçları, rahatsızlıkları hakkında buz epilasyon uygulamasını yapacak merkezi bilgilendirmesi gerekir. Özellikle sivilce, akne gibi cilt sorunları olanlar bunu atlamamalıdır.

Buz epilasyon öncesinde uygulama bölgesinin deodorant gibi kozmetik ürünlerden tamamen temizlenmesi gerekir. Bölgedeki kıllarda tıraş makinesi yardımıyla kısaltılmalıdır. Kılların kısaltılması 1-3 gün önceden de yapılabilir. Böylece zaman kaybı önlenmiş olur. Buz epilasyon uygulamasında acısız ve ağrısız bir işlem yapıldığı için lokal anestezik kremlere de ihtiyaç duyulmaz. Kişilere sanki masaj yapılıyormuş gibi bir uygulama yapılır.

Buz epilasyon avantajları

Önceden bikini bölgesi gibi hassas olan alanlara epilasyon yaptırmak acı verirken, buz epilasyon ile kıl köklerini yok etmek için daha konforlu ve acısız bir uygulama yapılabiliyor. Bunun en önemli nedeni epilasyon başlığının bölgeyi soğutmasıdır.

Buz epilasyon vücuttaki hemen her bölgeye uygulanabilen bir yöntemdir. Genital bölge, bikini bölgesi, yüz, kol ve bacaklar, göbek gibi her alana uygulanabilir. Vücudunuzdaki istenemeyen tüylerden bu yöntemle rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Önceki epilasyon yöntemlerinde kişilerin koyu tenli olması bir dezavantaj olarak kabul edilirdi. Ten rengi koyulaştıkça epilasyon yapılması zor olurdu. Bu nedenle yaz aylarında cilt bronzlaştığı için ve cildi koyu olan kişilere epilasyon yapılamıyordu ya da kalıcı sonuçlar alınamıyordu. Günümüzde buz epilasyon sayesinde ten rengi fark etmeksizin her mevsimde epilasyon yapılabiliyor. Buz epilasyon teknolojisi her zaman, herkese uygulanabilir bir epilasyon yöntemi olarak kabul ediliyor.

Buz epilasyon uygulamasında başlığın büyük olması geniş alanlara etki etmesini sağlamaktadır. Ayrıca ayarlanabilen başlık nedeniyle küçük alanlara da uygulanabilmesi önemli bir avantajdır. Burun içi, kaş araları, kulak içleri gibi bölgelere rahatlıkla epilasyon yapılabilir.

Buz epilasyon uygulamasında bölgeye 810 nm dalga boyunda saniyede ortalama 10 atış gönderilerek epilasyon yapılabiliyor. Bu esnada başlık sayesinde cilt -3 dereceye kadar soğutulduğu içinde kişiler acı çekmeden epilasyon yapılabiliyor.

Buz epilasyon diğer yöntemlere göre en az yarı yarıya daha kısa sürmektedir. Bunun nedeni başlığının büyüklüğü ve daha geniş alanlara etki edebilmesidir. Bu yüzden seans süreleri oldukça kısalmıştır.

Epilasyon yöntemiyle istenmeyen kıllardan kurtulmak oldukça kolaylaşmıştır. Buz epilasyon sayesinde kişiler hem acısız, ağrısız, hem de konforlu bir şekilde hızlıca istenmeyen tüylerden kurtulabiliyor. Buz epilasyon öncesi neler yapılmalı, bu konudaki bilgileri epilasyon yaptıracağınız merkezden de öğrenebilirsiniz. Kıl yoğunluğunuza ve diğer özelliklerinize göre uygulanacak seanslarla vücudunuz daha pürüzsüz hale gelecektir.

Paylaş: