BB Glow

 

BBGlow

BBGlow kalıcı fondöten uygulaması olarak bilinir. Dünyada olduğu gibi ülkemizde başarıyla uygulanan medikal estetik uygulamaları arasında yerini almıştır. Cildimizin ışıltılı, sorunsuz olmasını her zaman isteriz. Bu uygulama bizlere bu fırsatı vermektedir. BBGlow dediğimiz kalıcı fondöten uygulaması bir makyaj uygulaması değildir. Özel bitkilerden hazırlanmış serumlarla uygulanır. İçeriğinde herhangi bir kimyasal ya da krem barındırmaz. Yapıldıktan sonra etkisini yaklaşık 1 yıl boyunca devam ettirebilir. Çekiciliği bitkisel yollarla elde etmek isterseniz bu uygulamayı yaptırmayı deneyebilirsiniz.

BBGlow Nedir?

İçeriğinde aminoasit, B3 vitamini ve bitli özlerini buluşturan BBGlow her cilt tipine uygun üretilmiş alternatiflere sahiptir. Cilt bakımı uygulamaları arasında modern ve benzeri olmayan bir yöntemdir. Dermapen yani mikro iğneleme cihazı yardımıyla cildin üst tabakası olan epidermise uygulanır. Böylece etkili bir cilt mezoterapisi yapılmış olur. Ciltte elastin ve kalojen üretimini arttırır ve hücre yenilenmesini tetikler. Ayrıca cildin elastikiyetini arttırıcı etkisi vardır. Etkisinin tam olarak görülebilmesi için onar günlük aralıklarla üç seans halinde uygulanması önerilir. Ancak ilk seans sonrasında gözle görünen değişim hemen fark edilebilir. BBGlow uygulamasının her mevsim yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Cerrahi bir girişim olmadığı için kişiler açısından son derece rahat ve konforlu seanslar yapılır. Acı ve ağrı hissedilmez. Etkisini hızlı gösterdiği için yaptıran herkes memnun kalır.

BBGlow Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Uygulama sırasında kullanılan özel serumda etkili UV filtresi etkisi bulunduğundan güneş ışınlarının yarattığı olumsuz etkiler önlenir. Cilt güneş ışığından daha az zarar görür.

Cildi nemlendirme etkisi çok yoğundur. Ayrıca lekelerin etkisini oldukça azaltır. Cilde aydınlık verir ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.

Ciltteki renk düzensizliğini giderir ve renk tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.

Ciltte bulunan akne ve sivilce izlerinin etkisinin azalmasını, yeni hücre yapımının tetiklenmesi sağlar, hücre onarımını gerçekleştirir. Ayrıca ciltteki serbest radikallerin uzaklaştırılmasını ve yaşlanma etkilerinin azaltılmasını sağlar.

Gözaltı morluklarından, koyu halkalardan yakınanlar için de BBGlow ideal bir etkiye neden olur. Cilt yüzeyini etkileyen kılcal damarlara da çözüm olur.

Ciltteki yara ve skar izlerinin etkisini azaltır. Bunun yanında ince kırışıklıkların açılmasını sağlayarak, cilde gerginlik kazandırır. Cilt daha elastik bir görünüme kavuşur.

BBGlow Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

BBGlow yaptıranların en az 3 gün süreyle güneş ışığından korunması gerekir. Bu süre iki haftaya kadar çıkarılırsa daha iyi olur. Ancak bunu yapamıyorsanız mutlaka güneşten koruyucu krem kullanmalısınız.

Her seanstan sonra 1 gün süreyle cildinize kozmetik ürün sürmemelisiniz. Makyaj yapmak için de 3 gün beklemelisiniz. İlk 24 saat içinde cildinize su değdirmemeye özen göstermelisiniz.

Seanslardan sonraki 10 gün boyunca deniz, hamam, havuz, sauna gibi yerlere gitmemelisiniz. Bu süreden sonra bu yerlere gitmenizin bir sakıncası olmaz.

BBGlow yaptırdıktan sonra 1 ay süreyle cildinize lazer uygulamaları, kimyasal peeling, epilasyon gibi uygulamalar yaptırmamalısınız. Tedavi süresince dolgu, botoks, yağ enjeksiyonu gibi işlemlerin de yapılması önerilmez. Estetik operasyonlarda bu süreçte yapılmamalıdır.

BBGlow Hangi Durumlarda Yapılmamalı?

BBGlow genellikle herkes için uygundur. Ancak hamilelikte, emzirme döneminde bunun yapılmaması gerekir. Vücutta keloid skar oluşumu duyarlılığı, iltihap olması, bölgede siğil, uçuk olması durumunda da BBGlow uygulanmamalıdır. Ayrıca kanser hastalarında, kanser tedavisi görenlerde, tümör bulunan hastalarda da bunun uygulanması mümkün değildir. Cildinde sedef, egzama gibi hastalıkları olanlarda, bulaşıcı hastalığı olanlarda, kan hastalıkları ve pıhtılaşma hastalığı olanlarda da uygulamanın yapılması uygun değildir.

BBGlow Nasıl Yapılır?

BBGlow özel cihazlar ve serumlarla yaklaşık 30-40 dakikada tamamlanan bir uygulamadır. Uygulamada kullanılan serum içeriğiyle akne ve damar izlerini yok eder, cildi sıkılaştırır. Ciltte fondöten varmış gibi pürüzsüz bir görünüm oluşturur. Cilt uygulama sonrasında aydınlanmış gibi olur. 3 seans uygulama yapıldığında tam etkisini görebilirsiniz.

BBGlow Uygulamasının Kalıcılığı

BBGlow yaptıranlar etkisinin yaşam boyu sürmesini çok ister. Çünkü cildin yeni görünümü gerçekten harika olur. Ancak bunun etkisi 1 yıl kadardır. Cilde verilen özel serum bu sürede dışarıya atılmaktadır. Her yaştan kişiye her mevsim uygulanabilen BBGlow sudan etkilenmez. Kadın ve erkek herkese uygulanabilir. Uygulama sırasında kullanılan serumlarda her cilt tipine göre farklıdır. BBGlow yaptıran herkes bu uygulamadan çok memnun kalmaktadır.