Dermapen

Dermapen

Dermapen uygulaması her yaştan kişinin cildini daha bakımlı, genç ve diri gösterecek bir cilt bakım yöntemidir. Kadınlar için ideal ve uygulaması pratik bir bakımdır. Dermapen uygulaması cilt altında neden olduğu yeni üretimler ile ciltte dolgunlaşmaya ve sıkılaşmaya neden olur. Cilt yüzeyinde ise tazelenme ve gençleşme etkisi gösterir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte hücre üretiminin azaldığı dönemlerde ciltte incelme ve yaşlılık lekelerinin oluşmasını azaltan dermapen mükemmel bir cilt bakımı yapar. Ciltteki kusurların düzeltilmesini, onarımını, kırışıklıkların azaltılmasını sağlar. Ciltteki yaşlanmanın önüne geçen ve kırışıklıkları azaltan bu yöntem cilt bakımına ve güzelliğine önem verenler tarafından tercih edilmektedir. Bu uygulamanın uzman kişilerce yapılması gerekir.

Dermapen cilt gençleştirme yöntemleri arasındadır. Cilde uygulandığında etkili bir gençleştirme ve bakım sağlar. Medikal estetik alanında sunulan acısız olarak tanımlanan son derece güvenli bir yöntemdir. Ciltte epidermise zarar olmayan, ciltte soyma etkisi yapmadan, tahrişe yol açmadan, cildin en alt katmanlarına kadar etkisi olan bir işlemdir. Cildin sorunsuz olarak yenilenmesini sağlar. Dermapen uygulaması yapılan kişilerin iş ve sosyal yaşamlarından uzak kalması söz konusu değildir. Uygulama sonrasında kişi yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

IPL, kimyasal peeling gibi diğer cilt gençleştirme yöntemleri ile kombine edilerek uygulanan dermapen cilt gençleştirme açısından daha iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Ciltte oluşan akne ve sivilce izleri, genişlemiş gözenekler, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, ince çizgiler, çatlaklar gibi en fazla rastlanan sorunların giderilmesinde, etkilerinin hafifletilmesinde dermapen doğru bir seçimdir.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Dermapen yüzde, ellerde, boyun, gıdı gibi doku kaybının oluştuğu cilt alanlarında kalojen dokunun artmasını ve cildin yeniden yapılandırılmasını tetikleyen bir tedavi yöntemidir. Ciltte hasarlanan dokuların yeni baştan aktifleşmesini ve cildin onarımını sağlar.

Dermapen uygulamasından önce bölgedeki makyaj kalıntıları, krem ve kozmetik ürünlerin artıkları temizlenir. Bu temizlik sırasında özel solüsyonlar kullanılır. Uygulamada Prp, mezoterapi solüsyonları, hyalüronik asit gibi solüsyonlardan yararlanılabilir. Cilt dezenfekte edildikten sonra bölgeye saf hyalüronik asit verilir. Uygulamada cildin üst tabakasında çok sayıda mikro kanallar açılır. Titreşimli otomatik iğneleme tekniği kullanıldığı için kişinin ağrı hissetmesi oldukça azdır. Bu teknik aynı zamanda kullanılan ürünlerin cilt tarafından daha iyi emilmesini sağlar. Aynı zamanda dermapen uygulamasının etkinliği de arttırılmış olur. Bu işlemlerin yapılması en fazla 1 saat sürmektedir.

Dermapen Uygulamasının Etkileri

Uygulama yapılan bölgede doku kaybı onarımı sağlanarak, doku yenilenmesi tetiklenir. Bu etki ciltteki kırışıkların, akne ve sivilce izlerinin kısa sürede giderilmesini sağlar. Ciltteki bu iyileşmenin süresi de oldukça kısadır. Kalojen üretimini tetikleyen dermapen hasarlı dokuların kısa sürede yapılanmasını sağlayarak, ciltte sıkılaşma etkisi yaratır.

Dermapen uygulamasının yapıldığı bölgede genellikle kanama sorunu yaşanmaz. Ciltteki sorunların yoğunluğuna ve tipine bağlı olarak 2-6 seans arasında sorunlar giderilebilir. Uygulanacak her seans en az 1 aylık aralıklarla yapılmalıdır. Ciltteki kırışıklıklar için uygulanan dermapen kalıcı sonuçlar alınmasını sağlayabilir. Özellikle ince kırışıklıklar için bu uygulama tavsiye edilmektedir.

Dermapen Avantajları Nelerdir?

Cilt sorunlarının giderilmesi ve cilt yenilenmesinin sağlanması için tercih edilen uygulamalardan biri olan dermapen beraberinde çeşitli avantajlar sağlar.

Ciltte oluşan ince çizgilerin kalıcı şekilde yok edilmesine yardımcı olur.

Ciltte sıkılaşma sağlanarak, cilt gerginliği elde edilir. Bu sayede cildin genç görünmesi ve izlerin yok edilmesi sağlanabilir.

Ciltte oluşan akne ve sivilce izlerinin, güneş lekelerinin azaltılmasında, bazılarının yok edilmesinde dermapen oldukça etkilidir.

Ciltte meydana gelen çatlakların giderilmesinde etkili olan dermapen, ciltte oluşan gevşekliğin de giderilmesine olumlu etkiler yapar.

Daha önceden soyulan ciltlerde bile güvenli bir şekilde uygulanabilen dermapen sonrasında ciltteki iyileşme hızı da oldukça iyidir. Kalojen dokuyu aktifleştiren bu uygulama tüm cilt tiplerine ve her bölgeye uygulanabilir. Uygulama sırasında ihtiyaç duyulan malzemelerin temini de oldukça kolaydır. Ciltteki sorunlu olan dudak kenarları, göz çevresi, burun kanatları gibi bölgelere de rahatlıkla ulaşılabilir.

Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Dermapen doku kaybı bulunan tüm cilt bölgelerine uygulanabilir. Özellikle gıdı, boyun, yüz, saç, eller gibi bölgelerde çok tercih edilir. Cilt çatlaklarına, selülit sorununa, akne ve leke problemlerine karşı iyi bir çözüm yöntemidir.

Ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde, sıkılaştırmada, ağız kenarında oluşan mimiklerin giderilmesinde, genişlemiş gözeneklerin küçültülmesinde, ciltteki yanık ve ameliyat izlerinin azaltılmasında, hamilelik döneminde oluşan çatlakların giderilmesinde dermapen etkin bir yöntemdir.

Her cilt tipine uygun olan dermapen boyun, kolun iç kısımları gibi cildin ince olduğu alanlarda da uygulanabilir.

Dermapen uygulaması cildin doğal onarım mekanizmasını tetikler. Doku hasarının meydana geldiği bölgelere uygulandığında aktivasyon sağlayarak onarımı başlatır. Onarım hızının yüksek olması da uygulamaya ayrı bir avantaj sağlar. Dermapen kadınlar kadar erkeklere de uygun olan bir cilt gençleştirme yöntemidir.

Dermapen Kaç Seans Uygulanır?

Dermapen uygulamasının kaç seans uygulanacağı ciltteki hasarın boyutuna bağlıdır. Ayrıca kişinin yaşı, kırışıklıkların yayılımı gibi kriterlerde değerlendirmeye alınır. Normal ölçülerdeki cilt sorunları için genellikle 3-6 seans uygulanması yeterli olur. Seans aralıkları ise en az 15 gün olacak şekilde düzenlenmelidir. Seanslar tamamlandığında ciltte gözle görünür bir iyileşme gözlenir. Cilt güzelliği ortaya çıkar, kişi daha genç ve diri bir cilde kavuşur.