Buz Epilasyon

Buz Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için geçici ve kalıcı pek çok yöntem kullanılmaktadır. Ancak kalıcı yöntemler daha fazla ilgi görmektedir. Epilasyon bu kalıcı yöntemler arasında ilk sıralarda yer alır. Epilasyon alanında kullanılan çok sayıda yöntem olsa da, bunlardan bazıları daha fazla rağbet görmektedir. Özellikle son yıllarda hızla yaygınlaşan buz epilasyon yöntemi bunlardan biridir. Kadın olsun, erkek olsun herkesin ilgisini çeken bir epilasyon tekniğidir. Yeni nesil teknolojik bir yöntem olarak kullanıma sunulan buz epilasyon, acısız olmasıyla, hızlı bir şekilde epilasyonun yapılmasını sağlayarak yaşamımıza girmiştir. Cilde de zararı olmayan bir uygulamadır. Diğer yöntemler gibi ciltte kızarıklık, yanma gibi etkileri olmaz. Buz epilasyon nedir, diye bir araştırma yaparsanız ne kadar rağbet gördüğünü fark edebilirsiniz. Vücuttaki istenmeyen kıllardan kurtulmanın en kolay yolu olduğunu görebilirsiniz.

Buz epilasyon nedir, özellikleri nelerdir?

Ütüleme tekniğiyle2009 yılından itibaren uygulanmaya başlanmış olan buz epilasyon, tüyleri acısız bir yok eden bir tekniktir. Diğer epilasyon yöntemleriyle kıyaslandığında daha kısa sürede tamamlandığını söyleyebiliriz. Epilasyon alanında teknolojik devrim olarak kabul edilen buz epilasyon, kıl köklerini hem ısı vererek tahrip eder, hem de soğutma özelliğiyle acıya engel olur, cildin zarar görmesini engeller.

Buz epilasyon ciltte ütüleme yapar gibi gezdirilen başlığı sayesinde geniş bölgelere etki eder. Bu yüzden daha kısa sürede, daha geniş alanlara epilasyon yapılmasına olanak verir. Bu etken epilasyon süresinin yarı yarıya azaltılmasını sağlar. Bir saatte yapılacak bir seansı yarım saate kadar düşürür. Bununla kalmaz ayarlanabilir başlığı sayesinde en küçük alanlardaki kılların bile yok edilmesini sağlar. Bu özelliği nedeniyle vücutta göz altları hariç her bölgeye epilasyon yapılmasına olanak verir. Kollara, bacaklara, genital bölgeye, yüze, bikini bölgesine, burun içi, kulak içi gibi bölgelerdeki tüylerin yok edilmesini sağlar.

Buz epilasyon tekniğinin en önemli özelliklerinden biri ince ve açık renkteki tüylere bile uygulanmasıdır. Diğer epilasyon tekniklerinde ince ve açık renkli tüylerin yok edilmesi mümkün olmuyordu. Bu yöntemle özellikle yüz bölgesinde yer alan bu özelliklerdeki tüyler kolayca ortadan kaldırılıyor.

Buz epilasyon epilasyon işleminin her mevsim yapılabilmesine olanak vermiştir. Eskiden yaz döneminde yapılamayan epilasyon bu yöntemle her mevsim yapılabilir hale gelmiştir. Yazın bronzlaşan ciltler içinde epilasyon yapılabiliyor. Bu etken koyu renkli cilde sahip olanlara, kızıl ciltli kişilere de büyük avantaj sağlıyor. Buz epilasyon her cilt tipine uygun bir epilasyon yöntemi olarak dikkat çekmektedir.

Buz epilasyon herkes için uygun mu?

Buz epilasyon epilasyon yöntemi olarak kadın olsun, erkek olsun herkese uygulanabilen bir tekniktir. Kıl yoğunluğu ne olursa olsun, herkese bu şekilde epilasyon yapılabilir. Ancak hamilelik döneminde kadınlara kesinlikle uygulanmaz. Bu dönemde sadece buz epilasyon değil, diğer epilasyon teknikleri de uygun değildir. Emzirme dönemi içinde kadınların doktorlarına danışarak buz epilasyon yaptırma kararı almaları uygun olacaktır. Buz epilasyon acı eşiği düşük olan kişilere de uygundur. Çünkü epilasyon sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Bu diğer epilasyon yöntemlerine göre büyük bir avantaj sunar.

Buz epilasyon nedir, kaç seansta tamamlanır?

Buz epilasyon epilasyon türlerine göre daha az seansta tamamlanır. Seans sayısının etkileyen en önemli etken kişinin kıl yoğunluğu ve kıl yapısıdır. Ayrıca epilasyon yapılacak bölgeye göre de seans sayısı değişebilir. Yine de geniş alanlara etki eden buz epilasyon sayesinde epilasyon işleminin süresi yarı yarıya azalmaktadır. Acısız, konforlu ve hızlı bir epilasyon deneyimini sizde yaşayabilirsiniz.